Drahé kovy

VEČNÉ, KRÁSNE, MAGICKÉ

Zlato sú peniaze,
všetko ostatné je úver.

J.P. Morgan, najmocnejší americký bankár začiatku 20-teho storočia

Ľudia tvrdia, že s nich vychádza silná energia a tí, ktorí držali v rukách zlato, striebro alebo iný drahý kov tak ju skutočne cítili..

Drahé kovy – v prvom rade zlato a striebro – patria k histórii civilizovaného sveta tak ako schopnosť dorozumievať sa, či už ústne alebo písomne, využívať riadené poľnohospodárstvo, vyrábať a používať nástroje, organizovať sa do štruktúrovaných spoločností (skupiny, mesta, štáty..) a podobné…

Ako dlho už ľudia používajú drahé kovy ako peniaze?

Kto sa vráti v čase tak zistí, že prvé mince zo zlata a striebra, podľa dostupných historicky podložených údajov, razene v šiestom storočí pred našim letopočtom (pnl.) v historickom štáte Lýdia za vlády kráľa Kroisse.

Samozrejme môžeme ísť ešte ďalej do histórii a zistíme, že už Starý Egypťania používali od roku 2750 pnl. menu, ktorá bola podložená zlatom. SHAT odpovedal 7,5g zlata. 12ks Shatov sa rovnal 1ks DEBENU. Následne v 13 storočí, teda po viac ako 1300 rokmi, bol tento štandard nahradený striebrom.

Zlato a striebro – mal v starom Egypte aj mimoriadne silný náboženský význam. Zlato bolo považované za „kožu bohov“ a striebro za „kosti bohov“.

Dnes je obecne známe, že so Starým Egyptom radi obchodovali aj iné civilizácie tej doby a akceptovali ich platidlá. Z toho vyplýva, že civilizovaný svet už skoro 5000 rokov funguje na výmene služieb a tovarov za pomoci platidiel, ktoré sú buď priamo alebo aspoň podložené zlatom a striebrom.

Prečo?

Drahé kovy nie sú z nášho sveta (myslené ich vznik).

Pre mnohých, ktorí túto informáciu čítajú prvý krát sa to môže javiť ako „silná káva“ ale je to tak… Nevznikli na našej planéte ale pri výbuchu Supernovy a to ešte pred vznikom nášho Slnka. Sú to vlastne jej častice, ktoré skončili na našej planéte a stali sa jej súčasťou. Fantastická predstava.. možno práve z toho plynie ich zvláštna energia.

V praxi to znamená, že ich množstvo je radikálne obmedzené. Nevznikajú nové ložiska a ani sa nedajú umelo vyrobiť. Za celú históriu ľudstva sa nikomu nepodarilo vyrobiť zlato alebo striebro umelou cestou a že tých pokusov bolo neúrekom

Ich vzácnosť, krása, doslovne magická energia v spojení s ich vecnosťou, trvanlivosťou a skutočnosťou, že sa nespoja s iným pozemským materiálom z nich urobilo drahé kovy výnimočným „jediným univerzálnym platidlom sveta“.

Za celú dochovanú históriu, žiadna „umelá“ mena dlhodobo neprekonala drahé kovy a že tých umelých mien bolo vo svete za posledných 2000 rokov viac ako 700.

Vždy keď mena prestala byť krytá drahým kovom, tak tí, ktorí mohli a mali tú moc, podľahli vlastnej nenásytnosti a znehodnotili tak umelú menu až skolabovala a ľudia sa vrátili k zlatu a striebru.

Ako je to možné, že ľudia stále skúšajú opustiť menový štandard krytý drahým kovom?

Od počiatku sa alchymisti snažili – často na príkaz ich pánov – vytvoriť umelo, niektorý z drahých kovov aby zväčšili ich bohatstvo.  Vzhľadom k tomu, že do teraz neexistuje na svete technológia, ktorá by to umožňovala ich pokusy logicky vždy skončili neúspechom. Preto si ľudia z pomyselnej elity vymysleli spôsob tvorby nekrytých peňazí, ktoré vydávajú oni sami, čo sa vlastne rovná splneniu zadanej úlohe, ktorú dali alchymistom.

Pokusy o presadenie nekrytých peňazí nie sú vo svete novým fenoménom. Už na konci 5. storočia pnl. Atény vytvorili „umelú“ menu z bezcenných  mincí aby mohli  zaplatiť vysoké náklady z dlhej a finančne náročnej vojny so Spartou.

Skončilo to dezástrem – Atény sa s tohto kroku nikdy neupamätovali a skončili ako politicky nepodstatné mesto, ktoré sa stalo hračkou pre hry iných…

Veľmi známy experiment s nekrytou menou prakticky spôsobil koniec jednej celej éry – pád najmocnejšej  ríše vo staroveku Rímskeho Impéria.

Zničením stovky rokov zavedeného,  a fungujúceho mincového systému, kde každá minca mala presne definovanú kvalitu a váhu v medi, striebre a zlate viedlo totálnemu zrúteniu štátnemu systému. Mesta sa rozpadli, administrácia prestala fungovať ako aj obrana ríše. Pád Rímskeho Impéria do dnešného dňa patrí k najvačším fenoménom ľudskej civilizácie. S jeho pádom sme stratili tisíce rokov výskumu a iných významných znalostí pre ľudstvo ako také.

Podobných príkladov bolo v histórii viacej. Môžeme spomenúť kolaps Švédska pod J. Palmstruchom, problémy Francie a jej ekonomickej bubliny na základe rád škótskeho   hazardérskeho „ekonóma“,  zo začiatku 18 storočia, ktoré spláca Francia do dnes alebo Holandska a ich „tulipánskych“ špekulácii.

 

Rozmery dnešnej ekonomickej bubliny sú obludné. Podľa nemeckého profesora ekonomiky Hans Jürgen Bockera, ktorý dlhé roky pôsobil ako politicky a ekonomický poradca v rôznych štátoch, je normálny pomer medzi finančným a reálne ekonomickým sektorom 3 : 1. V dnešnej dobe sa tento pomer odhaduje na 300 : 1. Zadlženie celého sveta je enormné. Udržať túto bublinu pri živote je hlavne v zaujme bohatých a vplyvných ludí, ktorí by prišli o veľkú časť majetku a moci.

Trhy sa však nedajú nafukovať do nekonečna. Každá bublina raz praskne a čím je väčšia tím ma devastačnejšie následky.

Michael Maloney, americký expert na meny a dejiny hospodárstva tvrdí, že dnešná manipulácia zo strany veľkých bank dosiahla historického maxima. Návrat ku menám krytými drahými kovmi, by znamelo  nárast zlata proti Euru o desaťnásobok a striebra až päťstokrát.

 

Vzhľadom na dané fakty, veríme, že systém ktorý dnes vo svete panuje nie je podložený ničím iným ako sú dlhy a tie sa stále zvyšujú. To ale raz musí skončiť a ten deň nie je ďaleko. Tento názor zdieľa aj rada celosvetových ekonómov ako napríklad Dirk Müller známy ako Mr. DAX, ktorý bol dlhé roky známou tvárou Frankfurtskej burzy. Mr. DAX očakáva v najbližších rokoch krach svetovej ekonomiky, ktorý sa bude podobať krachu z roku 1929.

 

Nech nás čaká čokoľvek, zlato a striebro je najlepšia a najuniverzálnejšia ochrana vášho majetku. Takzvané „cenne papiere“ nekryté meny (tzv. FIAT peniaze) a iné umelé hodnoty v konečnom dôsledku vždy stratili svoju hodnotu.

Šperky

Výroba a predaj šperkov

Náš partner ATT Investments sa venuje výrobe zlatých šperkov v kombinácii s drahými kameňmi. Kvalita spracovania a starostlivosť prevedenia je zárukou jedinečnosti každého šperku.

V našom portfóliu nájdete náušnice, prívesky alebo prstene. Jednotlivé šperky sú vytvárané v kolekciách, niektoré sú solitéry.

Šperk ako krásny dar zdobí ženy od nepamäti, má svoje miesto ale aj u mužov. Naši dizajnéri sú schopní vytvoriť i šperk podľa individuálnych predstáv svojho majiteľa.

Navštívte Showroom Bratislava

AGAU PETRAM prispieva k ochrane Vášho majetku a nádhernými šperkami zároveň podčiarkuje prirodzenú krásu človeka.

Zavolajte nám na číslo 0917 525 525 alebo napíšte na e-mailovú adresu info@agaupetram.eu. Radi sa s Vami stretneme v našom showroome na Komárovskej ulici č. 64 v Bratislave, v budove ATT.

Po dohode sa môžete stretnúť aj ďalších showroomoch, a to v Banskej Bystrici, Košiciach alebo v Ostrave, Brne či Prahe.

Predaj kovov a kameňov

Predávame zliatky z rýdzeho zlata, striebra a platiny. Všetky zliatky pochádzajú zo švajčiarskej zlievarne Argor Heraeus SA alebo nemeckej zlievarne Heraeus Umicore a sú opatrené prislušným certifikátom.
Ďalej ponúkame diamanty piamo z diamantovej burzy Ramat-Gan v Izraeli a s certifikátmi zo svetových gemologických laboratrií GIA, HRD, EGL, IGI; ako i polodrahokami – topaz, citrín, akvamarín, ametyst, granát, opál, zafír, tanzanit, rubín, turmalín, a ďalšie, takisto všetky certifikované v gemologickom laboratóriu IGI.

Zlato a striebro však nestratí hodnotu nikdy!

Čo urobiť a ako postupovať?

Väčšinou sa ponúka kombinácia okamžitej premeny dostupných zdrojov a pravidelného mesačného vkladania s postupným získavaním fyzických drahých kovov. Nechajte si poradiť.

Chceš tie najlepšie novinky zo sveta AGAU?

Odoslaním Vášho emailu vyjadrujete súhlas s Podmienkami ochrany súkromia.

Copyright 2018 AGAU PETRAM. All rights reserved