Blog

zaujímavosti

Nekonečný rast

Dobrá zpráva: „Slovensko vyrobí 1,6 miliard aut – v roce 2319!

„Pohádka o nekonečném růstu“ anebo „Jak dlouho musí naše ekonomika ještě růst?“

komentář šefekonoma a spolumajitele AGAU PETRAM – Dipl.-Kfm. Dipl.-Volksw. Zdeňka Kedroutka

Rok co rok nám politici a ekonomičtí experti tvrdí, že „musíme růst“, aby ekonomika byla „zdravá“.

Ale jak dlouho ještě musíme růst? Nebude někdy dost? Minulý rok naše ekonomika údajně rostla o více než 4% – už při růstu 2,5% by se na Slovensku vyrábělo za 300 let více než 9 miliard aut – je to realistické? Bude růst nekonečně? A když ne, kdy skončí? A co se stane, když skončí?

Upřímně, když člověk nad tím „nekonečným růstem ekonomiky“ přemýšlí, tak si jen těžce může představit, že ekonomický systém, ve kterém žijeme, je správný.

Finanční krachy, krize, války – nejsou to spíše ukazatelé vadného systému?

Vzácné kovy jsou vzácné, protože jsou omezené – tak, jako naše celá zeměkoule, jako naše příroda, naše světová moře a hory. Vše má své hranice.

Svět se sice stále mění, ale ne směrem nekonečného růstu.

Je to čistě matematická hra, při které mnozí cítí, že asi nevyjde, ale málokdo si troufne přemýšlet nad tím, co se stane, když tento proces, chtěně anebo nechtěně, jeden den skončí.

A tento den příjde.

Nejpozději potom se lidé budou vracet k tomu, co je opravdu vzácné – rodina, dobří přátelé, transparentní a férové peníze, kryté zlatem a stříbrem, které čestně ochrání majetek jejich majitelů v jakémkoliv období.

www.agaupetram.eu

100% zmlúv v strate!

Jeseň 2018 – analýza viac než 2000 historických, a do dnešného dňa stále platných zmlúv typu „Investičného životného poistenia“ medzinárodnej poisťovne pôsobiacej na území Slovenska a vybranej pre žiadne, respektíve nízke rizikové krytie, prišla s desivým výsledkom: Ani jediná zmluva nebola pre klienta výnosná.

Podľa štatistík, až 2,4 milióna Slovákov vlastní zmluvy tohoto typu. Patríte k nim i Vy? Máte záujem o zastavenie programovaného znehodnocovania Vašich peňazí? Začnite budovať svoj zlato-strieborný poklad miesto zbierania ročných výpisov, ktorých „výnosy“ ani len nedržíte v rukách.

Neverte viac šarlatánom a zabezpečte si Váš vlastný majetok spôsobom, ktorý funguje už 5000 rokov. Spôsobom, ktorý prečkal všetky krízy, vojny i pokroky v histórii ľudstva.

Pre viac informácií nás kontaktujte na info@agaupetram.eu

AGAU VITA – 6,15%* zaručený ročný zisk so zlatom

AGAU VITA – je produkt so zlatom so zaručeným ročným ziskom
6,15%* p.a.

Naša odpoveď na ochranu majetku každého – bez kompromisov – sú jediné reálne peniaze: zlato a striebro. Už takmer 5000 rokov drahé kovy slúžia ľuďom ako záruka i ochrana životných úspor. Žiadne krízy, kolapsy či politické prevraty nemali dopad na ich výsostné postavenie. Nezávisia od technológií, softwaru, sú prakticky nezničiteľné a najmä vzácne. Veď ich výskyt nemožno umelo a svojvoľne navyšovať.

Zlato je istota, striebro príležitosť.

AGAU VITA je kombinácia týchto dvoch magických materiálov. Už existujúce úspory vložíme do zlata, čím dokážeme zaručiť minimálny vývoj fix hodnoty na päť rokov vo výške 6,15% ročne v porovnaní s bankovým úrokom! Pravidelne sporiť však odporúčame do fyzického striebra. Jeho potenciál rastu ďaleko prevyšuje rast hodnoty zlata.

Táto zdravá kombinácia je základom zvládnutia finančnej nestability či hroziacich ekonomických kríz v budúcnosti. Kontaktujte nás na info@agaupetram.eu alebo napíšte:www.facebook.com/agaupetram.

*v porovnaní s bankovým úrokom pred zdanením

Už jedenásť štátov USA začalo (opäť) akceptovať zlato a striebro ako platidlo!

Wyoming, Utah, Arizona, Kansas, Oklahoma, Texas, Indiana, Missouri, Louisiana, Tennessee a Južná Karolína akceptujú drahé kovy ako legálne platidlo tak, ako určuje americká ústava z roku 1787. Tieto štáty sa rozhodli nedôverovať americkému doláru ako jedinej platnej mene, no radšej vsadiť na istotu.

Stalo sa tak z obavy, že by nekrytý americký dolár mohlo v budúcnosti padnúť? Aký by to malo dopad na iné meny vo svete? Napríklad Euro? Americký dolár je stále rezervná mena 60% všetkých mien sveta, vrátane Európskej centrálnej banky.

Chcete i Vy transformovať vlastné úspory do rokmi overenej istoty? Už takmer 5000 rokov je zlato a striebro neochromiteľnou zárukou zachovania hodnoty úspor svojich majiteľov. Žiadna kríza, vojna či divoké historické obdobia nedokázali zmeniť ich magickú moc. Drahé kovy tak boli, sú a s najväčšou pravdepodobnosťou i budú najuniverzálnejším spôsobom ochrany životných úspor človeka.

Pre viac informácií nás kontaktujte priamo na info@agaupetram.eu.

Nulové úroky na Vaše úspory v bankách! So zlatom zaručených 6,15% ročne.

Podľa portálu „https://openiazoch.zoznam.sk“, stav 11.03.2019, väčšina bánk na Slovensku ponúka okolo 0%-tný ročný úrok za Vaše úspory. Na päť rokov Vám podľa tohto portálu žiadna banka nezaručí nič.

Dokážete si predstaviť, že by ste držali v rukách zlato a zároveň mali zaručených nezdaniteľných 4,98% ročne (v porovnaní s finančným produktom to činí 6,15%, ktoré sú zdaniteľné sadzbou 19% za výnos z úrokov)?

Pre viac informácií nám napíšte na info@agaupetram.eu

Pridaj sa k nám

Čo povieš na príležitosť pracovať v oblasti financií, bez toho, aby si ľuďom musel ponúkať papierové a virtuálne investície ako sú investičné životné poistky, bankové sporiace produkty alebo fondy? Chceš mať kľudný spánok a Tvojim klientom skutočne pomáhať chrániť hodnotu ich majetku tým, že im premiestniš voľné finančné prostriedky do reálnych hodnôt – do drahých kovov? Chceš poznať pravdu o peniazoch a vedieť, prečo nekryté meny vrátane eura stále kolabovali a kolabujú? Privítaš možnosť kariéry v novej obchodnej spoločnosti, ktorá nič nepredáva a je postavená na tisícročných zásadách?

Pridaj sa do nášho tímu, u nás nie je žiadne „vymývanie mozgov“, žiadne povinné kravaty, máme radi slobodu a hovoríme klientom iba pravdu. Tešíme sa na teba. Napíš nám na info@agaupetram.eu

Strieborný poklad

ZVOĽ SI ISTOTU
Tisíce rokov slúžilo striebro ľuďom ako spoľahlivé platidlo. Dneska nie je len platidlom – je to nepostrádateľný materiál pri výrobe nekonečného množstva technických zariadení. Je najlepší vodič elektriky na svete a zároveň kľúčový materiál pri recyklácií vody. Spotrebúva sa stále viac a viac. Napriek tomu je cenovo mimoriadne dostupné – ako je to možné? Veľké korporácie a banky manipulujú cenu striebra aby ju udržali dole. Ale ako dlho to ešte potrvá, kým cena vystrelí nahor? Začni získavať striebro pokiaľ je ešte stále dostupné. Začni si budovať svoj vlastný fyzický strieborný poklad. Už od 20 € mesačne. Kontaktuj nás na info@agaupetram.eu a daj nám tvoj Like na https://facebook.com/agaupetram/

Ako vznikol názov?

AGAU PETRAM

ArGentum = striebro a AUrum = zlato sú už tisíce rokov uchovávateľmi hodnôt ľudí a pomáhajú im s kľudom obstáť i náročné obdobia ako skala = PETRAM vo vlnobití.

Presne to je našou misiou. Zachovať hodnotu majetku našich klientov v akomkoľvek období. Ako chránite Váš majetok Vy? Myslíte si, že euro prežije nasledujúcich desať rokov?

ZLATO

Zlato – mystický materiál. Ukrýva množstvo tajomstiev. Čím vytvára takú mágiu? Ako je možné, že v našich rukách pôsobí doslova magicky?

Vedeli ste, že zlato, ako i striebro, je v skutočnosti kozmickým materiálom? Že nie je z tohto sveta?

Zlato vzniklo z prasknutia Supernovy ešte pred vznikom Slnka. Nové zlato nevzniká. Umelá výroba zlata nie je možná. Práve toto obmedzenie, v kombinácii s vecnou krásou, je primárnou príčinou jeho vysokej hodnoty.

Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte nám. Aký máte názor na zlato? Už ste mali v ruke uncu zlata?

O AGAU PETRAM

AGAU PETRAM je výsledok mnohých skúseností a odvážnych rozhodnutí. Prečo odvážnych? Skúsenosti ukázali, že nielen v politike, ale aj v pracovnom živote je väčšina z nás nútená pretvarovať sa, zastávať obmedzenú, prekrútenú, takzvanú „politickú pravdu“ a robiť veci, s ktorými nie sme úplne stotožnení. Jediné východisko z tejto našej dilemy, bolo založenie vlastnej, úplne nezávislej spoločnosti.

Čo robíme a prečo to robíme?

Jedna obrovská, možno tá najväčšia výhoda nezávislosti je byť slobodný v myšlienkach, v slovách a činoch. Sloboda otvoriť si oči a reagovať na to, čo sa deje vo svete, môže mať pre mnohých podobný efekt ako po prehltnutí červenej tabletky vo filme Matrix. Pevne veríme, že len pravdivý pohľad na svet a konanie na základe reálnych okolností môžu viesť k väčšej istote a slobode, čo sa podľa nášho názoru nevylučuje.

Základný fakt dnešnej doby a kľúčová príčina väčšiny našich národných, medzinárodných a svetových problémov je chybný finančný systém nekrytých peňazí.

Nekryté peniaze, vlastne len „platidlá“, tzv. „FIAT peniaze“, vznikajú dnes cez tvorbu dlhov. Každý nový dlh však predstavuje navyše aj vznik úrokov, čo je dôvod prečo vzniká stále viac dlhov než existuje platidiel na svete, a prečo sú prakticky všetky štáty sveta zadlžené.

Dlhy sú moderná forma otrokárstva. Zadlžený človek mnohokrát nemá možnosť robiť to, čo ho napĺňa a v čom by bol schopný vyniknúť, ale je nútený venovať veľkú časť svojho času nezmyselnej práci bez uplatnenia svojho talentu a bez možnosti premýšľania len preto, aby splácal svoje dlhy a úroky.

Toto sa netýka len jednotlivcov, ale aj firiem, obcí, regiónov a celých štátov.

Odhalenie tohto na dlhoch postaveného a z nášho hľadiska toxického systému je podstatná časť našej misie. Transformácia existujúcich úspor ľudí na bankových účtoch a v životných poistkách do reálnych hodnôt – do pravých peňazí vo forme fyzického zlata a striebra – je základná cesta ako tomuto chybnému systému vziať energiu a zabezpečiť si hodnotu vlastného majetku.

Zlato a striebro sú navyše jediná univerzálna možnosť ako sa zabezpečiť pre prípad prichádzajúcich ekonomických kríz a kolapsov. Už tisíce rokov tieto drahé kovy slúžia ľuďom ako spoľahlivý prostriedok na uchovanie hodnoty majetku.

Okrem poskytovania finančnej gramotnosti a praktického zachovávania hodnôt existujúcich majetkov pomáhame ľuďom tiež ušetriť zbytočné výdavky. Každý klient bezplatne získa univerzálnu AGAU PETRAM CashBack kartu, s ktorou v 120.000 obchodoch sveta (online aj klasických) a takmer v troch tisícoch obchodov na Slovensku (napríklad TESCO, OMV, Decathlon, McDonalds a pod.) získa percentá z nákupnej ceny okamžite naspäť priamo na svoj účet. Päť rokov pravidelného používania tejto karty ušetrí/zarobí hodnotu jednej priemernej rodinnej dovolenky.

Náš partner – UNION zdravotná poisťovňa – ponúka svojim poistencom mimoriadne výhody zadarmo – napríklad zubnú hygienu, komplikované operácie na súkromnej klinike alebo rôzne balíčky pre deti. Klient pritom neplatí ani o cent viac ako u inej zdravotnej poisťovne .

Vďaka nášmu exkluzívnemu partnerovi Finportal sme navyše schopní znížiť klientom finančné náklady za hypotéky, úvery, majetkové a rizikové poistenie.

Hráme s otvorenými kartami – neslúžime žiadnemu koncernu, žiadnej politickej strane a žiadnym iným skupinám. Robíme to, čomu sami veríme, ukazujeme to, čo sami máme a veríme, že sa nám podarí mnohým ľuďom pomôcť pripraviť sa na budúcnosť.

Záver k zlatu a striebru.

Drahé kovy nie sú z našej planéty. Ide o kozmické materiály, ktoré vznikli pri explózii supernovy ešte skôr, než vzniklo naše slnko. Nie sú nahraditeľné, napodobniteľné, obnoviteľné. To čo máme na svete je to čo máme a nie je toho veľa. Celkový objem zlata zemegule by tvoril kocku s rozmermi iba 20 x 20 x 20 metrov, investičné striebro z dôvodu jeho maximálneho používania a spotreby v priemysle dokonca omnoho menej.

Agenti cenných papierov, centrálne banky a komerčné bankové subjekty považujú drahé kovy za konkurenciu. Drahé kovy však nepovažujú papier za konkurenciu. Drahé kovy budú na svete ešte dlho potom, čo posledný „cenný papier“ zanikne. Koncom roka 2015 sa našla španielska Galeona „San José“ pred pobrežím Kolumbie v 600 metrovej hĺbke. Loď bola potopená v súboji s anglickým námorníctvom v roku 1708. Hodnota zlatých a strieborných mincí, ktoré sa našli na lodi, dosahuje až 17 miliárd eur.

Drahé kovy prežijú stáročia, tisícročia a nestrácajú svoju podstatu – nikdy. Zlato a striebro nie sú špekulačné objekty, aj keď mocné banky s nimi špekulujú, aby ovplyvňovali ich ceny a zneistili občanov. Pre obyčajného človeka tvoria jedinú, reálne funkčnú poistku pre ťažké časy. Nie sú porovnateľné s akciami alebo inými cennými papiermi. Výkyvy sú väčšinou umelo vytvorené a nehrajú žiadnu rolu. Dôležité je, že v momente, keď nafúknutý, umelý a zhnitý finančný systém plný bublín a virtuálnych hodnôt praskne, kúpna sila zlata a striebra bude s úplne stopercentnou istotou podstatne až niekoľkonásobne vyššia, ako je dnes.

Copyright 2018 AGAU PETRAM. All rights reserved